2024- rok pieszego

Działania "Bezpieczny Pieszy" w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Siemianowiccy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje zdarzeń. Uwrażliwienie pieszych oraz kierowców na zagrożenia, jakie wynikają z nieprzestrzegania przez nich przepisów, miejmy nadzieję, że spowodują spadek zdarzeń drogowych. Szczególnie teraz w okresie świątecznym apelujemy o rozwagę.

Wczoraj siemianowiccy mundurowi w godzinach od 6.00 do 14.00 realizowali działania „Bezpieczny Pieszy”. Podczas prowadzonych kontroli policjanci poza obserwacją relacji kierowca-pieszy, zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdu oraz czy kierowcy dbają o prawidłowe oświetlenie w samochodzie i mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Podczas działań policjanci z ruchu drogowego  ujawnili 23 wykroczenia, które dotyczyły głównie przekroczeń prędkości przez kierowców w rejonach przejść dla pieszych i przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym przez niechronionych uczestników. Za popełnione wykroczenia na zmotoryzowanych nałożono 13 mandatów karnych i 2 pouczenia, natomiast pieszych ukarano 7 mandatami karnymi, a jeden z nich został pouczony.

Przypominamy: to co robimy i jak się zachowujemy na drodze, ma ogromny wpływ na nasze oraz innych bezpieczeństwo. Kolejny raz zwracamy się z apelem o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Powrót na górę strony