Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

telefon dla turystów
z młodym kierowcą po doświadczenie
NIE NREAGUJESZ AKCEPTUJESZ
STOP AGRESJI
Zielona strefa- ochrona zwierząt i środowiska
SAY IT
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM

Ruch drogowy

 1. Policjanci dbają o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

  Od piątku wzmożona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy odwiedzają groby bliskich. Jak co roku jest to okres wytężonej pracy dla mundurowych. W rejony cmentarzy, głównych ciągów komunikacyjnych zostały skierowane policyjne patrole po to, aby zapewnić bezpieczeństwo kierującym pojazdami, jak i pieszym. Zmieniono również organizację ruchu odbywającą się przy cmentarzach. W miejscach tych policjanci apelują o czujność i rozdają opaski odblaskowe.

 2. Zobacz, jakie zmiany czekają w rejonach cmentarzy- Dzień Wszystkich Świętych 2022

  Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Dnia Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od 29 października do 2 listopada pojawi się dodatkowe oznakowanie, które uniemożliwiać będzie parkowanie na pewnych odcinkach tych ulic oraz informować o parkingach w rejonach cmentarzy. Ruch na niektórych ulicach będzie zmieniony na jednokierunkowy. Wszystko po to, aby zapewnić płynność ruchu pojazdów i bezpieczeństwo odwiedzających.

 3. Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo

  Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.

 4. 14. Silesia Marathon zabezpieczali siemianowiccy mundurowi

  Ponad 5 tysięcy uczestników widniało na listach startowych 14 edycji Silesia Marathon. Biegacze rywalizowali na 3 dystansach: ultramaratonu, maratonu i półmaratonu. Trasa biegu przebiegała przez Katowice, Mysłowice, Chorzów oraz Siemianowice Śląskie. Aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i kibicom, siemianowiccy mundurowi na trasie ich biegu czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Wspierali ich strażnicy miejscy, strażacy OSP i wolontariusze.

 5. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym - SPOT

  Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

 6. Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli takiego pojazdu oraz kierowcy.

 7. Działania drogówki "Bezpieczny Pieszy" i "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

  W środę policjanci z drogówki przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy", a następnego dnia z kolei "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcje te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Wobec osób, które łamały przepisy, zastosowano odpowiednie środki prawne.

 8. Siemianowicka drogówka promuje bezpieczne zachowania w myśl kampanii "Czy to Cię tłumaczy?"

  Policjanci z drogówki podczas dzisiejszych kontroli zwracali uwagę kierowców na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pomocne były w tym ulotki, utworzone w ramach kampanii społecznej "Czy to Cię tłumaczy?", realizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O tym, że od nas samych w dużej mierze zależy bezpieczeństwo, przypominali siemianowiccy mundurowi...

 9. Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych!

  W ciągu zaledwie kilku tygodni 2022 roku w województwie śląskim w wypadkach drogowych zginęło dziesięciu pieszych, w tym aż pięciu na oznakowanych przejściach. Dodatkowo zagrożenie potęgują zmienne warunki atmosferyczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

 10. Zmiany w przepisach i nowy taryfikator mandatów

  Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpiecznie i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Zmiany wprowadzono w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony