Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Przedszkolaków

  Na terenie MDK "Jordan", gdzie mieści się miasteczko ruchu drogowego, został zorganizowany dla reprezentantów wszystkich przedszkoli Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. W jury, które skrupulatnie oceniało wiedzę oraz umiejętności praktyczne, zasiadł także dzielnicowy. Milusińscy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani z tematyki bezpieczeństwa i przepisów w ruchu drogowym. Policyjna maskotka Pies Sznupek złożył maluchom gratulacje i został wyściskany przez uradowane dzieci.

 2. (Nie)bezpieczeństwo motocyklistów

  Łagodna zima, a obecnie dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że od początku roku na drogach jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 62 użytkowników motocykli!

 3. Policjanci zabezpieczali II Siemianowicki Bieg i Nordic Walking "Śladami Wojciecha Korfantego"

  Siemianowiccy mundurowi zabezpieczali II Siemianowicki Bieg i Nordic Walking "Śladami Wojciecha Korfantego". To druga edycja tego wydarzenia sportowego, do którego zapisało się blisko 240 zawodników. Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrową trasę, a amatorzy chodzenia na kijkach prawie 7 kilometrową. Bieg został zorganizowany w 151 rocznicę urodzin mieszkańca naszego miasta Wojciecha Korfantego. Medale wręczał Prezydent Miasta oraz II Zastępca Prezydenta Miasta.

 4. Nowe radiowozy dla siemianowckich policjantów

  Ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, budżetu Urzędu Miasta Siemianowice Ślaskie oraz Policji do siemianowickiej komendy trafiły 2 nowe radiowozy. Są to suzuki S-Cross, które mają napęd hybrydowy i posiadają nowe oznakowanie. Z rąk Prezydenta Miasta Pana Rafała Piecha kluczyki do 3 radiowozu, który został dofinansowany z funduszy miasta, odebrał Komendant Miejski Policji insp. Waldemar Wierzycki.

Powrót na górę strony