Konsultacje społeczne dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa

O zagrożeniach na mapie bezpieczeństwa z klasą policyjną

Dzisiaj Naczelnik Wydziału Prewencji siemianowickiej komendy podinsp. Sławomir Góras spotkał się z uczniami klasy policyjnej, która otwarta jest w I LO im. J. Śniadeckiego. Spotkanie wywołane było potrzebą poznania oczekiwań młodzieży w zakresie tworzonej krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Stworzenie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji oraz resortu spraw wewnętrznych i administracji. Uczniom klasy policyjnej przedstawiono założenia nowej inicjatywy, jaką jest właśnie mapa. Młodzież chętnie wzięła udział w dyskusji i wyraziła opinię, jakimi informacjami byłaby zainteresowana na mapie bezpieczeństwa. Uczniowie klasy mundurowej ze "Śniadeka" są świadomi, żezagadnienie takie jak bezpieczeństwo jest wspólną sprawą wszystkich obywateli i nie może być zrzucona jedynie na instytucje i organizacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z przeprowadzonych przez siemianowickich mundurowych konsultacji społecznych w zakresie mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

  • debata społeczna dot. mapy zagrożeń
Powrót na górę strony