Dla dzieci

Sznupek w Zespole Szkół Integracyjnych

W ubiegły czwartek w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich odbyła się profilaktyczna impreza plenerowa dla dzieci w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Jej inicjatorami byli: siemianowiccy policjanci, dyrekcja szkoły oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z siemianowickiego magistratu. Ideą przewodnią festynu było przybliżenie dzieciom pracy wszystkich służb i instytucji działających na rzecz szeroko rozumianego bezpiecz

 

Impreza rozpoczęła się o 10.30 i trwała do 13.00. Udział w niej wzięło ponad czterystu uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich oraz dzieci z przedszkola nr 9. Inicjatorami festynu byli: siemianowiccy policjanci, dyrekcja szkoły oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z siemianowickiego magistratu. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Mogły m.in. zobaczyć tresurę psów policyjnych oraz pokazy policyjne przedstawiające zatrzymanie niebezpiecznych przestępców. Stróże prawa zaprezentowali także sprzęt i wyposażenie policyjne. Mundurowi z siemianowickiej drogówki przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpiecznych postaw w ruchu drogowym oraz quiz z nagrodami. Dołączyli do nich także policjanci z wydziału ruchu drogowego KWP Katowice ze specjalistycznym samochodem typu furgon, który przeznaczony jest do działań profilaktyczno – edukacyjnych. Policjanci zaprezentowali młodym siemianowiczanom film profilaktyczny„Bez powrotu”.

 


W przedsięwzięciu udział wzięły współpracujące na co dzień ze sobą służby. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, strażnicy miejscy pokazy technik samoobrony, ratownicy medyczni przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy, a przedstawiciele Wojskowych Zakładów Mechanicznych zaprezentowali wóz bojowy „Rosomak” . Ponadto w czasie imprezy ochotnicy mogli skorzystać z symulatora zderzeń z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się o skuteczności pasów bezpieczeństwa w czasie gwałtownego zatrzymania imitacji pojazdu. Na festynie nie zabrakło również dobrze znanego siemianowickim dzieciom psa „Sznupka” - maskotki śląskiej policji.


 

Powrót na górę strony