Dla dzieci

Kabecjanie „dają radę” w Siemianowicach

Siemianowiccy policjanci włączyli się do realizacji projektu „Kabecjanie dają radę”. Akcja edukacyjno – profilaktyczna skierowana jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Jej celem jest nauczenie dzieci bezpiecznych postaw na co dzień.

 

Przedsięwzięcie obejmuje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu: domu, szkole, na drodze i podczas zabaw. Najważniejsze cele projektu to: zwiększenie bezpieczeństwa poprzez kształtowanie, utrwalanie prawidłowych zachowań i przyzwyczajeń, zwiększenie stanu świadomości i wiedzy na temat zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz zmniejszenie liczby wypadków i urazów niezamierzonych.

 

Cały projekt opracowany został w konwencji bajkowej, której bohaterem jest przybysz z kosmosu – Kabecjan. Przybył on na Ziemię z ekspedycją badawczą z tajemniczej planety Bezpieczeństwa i Rozwagi. Dzięki temu, że Kabecjan dopiero odkrywa pewne zdumiewające dla niego reguły życia na Ziemi, dzieci mogą razem z nimi uczyć się i poznawać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Autorzy projektu opracowali scenariusze 11 lekcji, które będą prowadzone przez przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, wolontariuszy PCK, pielęgniarki, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli nauczania początkowego.


Wczoraj w ramach projektu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich siemianowickiej policji odwiedzili Szkołę Podstawową nr 13. Wizyta stróżów prawa miała charakter edukacyjno – profilaktyczny. Podczas zajęć dzieci spotkały się ze „Sznupkiem”, a także miały okazję zobaczyć z bliska radiowóz policyjny. Ponad dwustu uczniów "trzynastki" z klas od I – III wysłuchało prelekcji nadkom. Adama Dragańskiego z siemianowickiej „drogówki” na temat zasad bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym. Prelekcję dla dzieci wygłosił także asp. szt. Krzysztof Piwowarczyk z Zespołu ds. Nieletnich, który zapoznał młodych żaków z postępowaniem w sytuacjach potencjalnych zagrożeń. 

Powrót na górę strony