Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Podsumowanie ogólnokrajowych działań "Prędkość"

W piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi. Włączyli się do niej także siemianowiccy mundurowi z drogówki. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

W ramach działań siemianowiccy policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta. Głównym celem działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Akcja "Prędkość" trwała od godziny 6.00 do 22.00 i była prowadzona na drogach całego kraju. Maksymalne siły policjantów z drogówki zostały skierowane także na drogi naszego miasta, by eliminować tych, którzy zbyt szybką jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań siemianowiccy policjanci ujawnili 52 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. 47 zmotoryzowanych zostało ukaranych mandatami karnymi, a 5 zostało pouczonych.

Apelujemy o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze. Pośpiech i łamanie przepisów zdecydowanie nie pomogą dotrzeć bezpiecznie do celu.

  • na zdjęciu policjant z radarem stoi przy drodze
  • na zdjęciu policjanci stoją przy kontrolowanym samochodzie
  • na zdjęciu policjant z radarem stoi przy drodze
  • na zdjęciu policjant w radiowozie
  • na zdjęciu policjant stoi przy kontrolowanym aucie
  • na zdjęciu policjant stoi przy kontrolowanym aucie
Powrót na górę strony