Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Siemianowice Śląskie otrzymały tytuł 3 najbezpieczniejszego w ruchu drogowym miasta powiatowego w Polsce w 2022 roku

Na sesji Rady Miasta uroczyście przekazano na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Piotra Bańki grawerton oraz certyfikat otrzymania tytułu honorowego III Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce w 2022 roku pod względem bezpieczeństwa drogowego. Przyznała je Fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych w ramach ogólnopolskiego programu "Bądź bezpieczny na drodze" edycja 2018-2025.

Posiedzenie 60. Sesji Rady Miasta rozpoczęło się od przekazania przez Sekretarza Miasta, Przewodniczącego Rady Miasta i Pierwszą Zastepcę Prezydenta Miasta na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Piotra Bańki grawertonu i certyfikatu za zdobycie tytułu honorowego III Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce w 2022 roku pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniach od 14 do 15 czerwca br. w Warszawie odbył się V Ogólnopolski konwent "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego", gdzie Siemianowice Śląskie otrzymały właśnie takie wyróżnienie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystej gali wręczano również wyróżnienia "Patron Bezpiecznych Dróg 2023" oraz "Szlachetna Firma - dobroczyńca w biznesie".

  • na zdjęciu I Zastępca Komendanta z wyróżnieniem oraz Przewodniczący Rady Miasta, Sekretarz i I Zastępca Prezydenta Miasta
  • na zdjęciu certyfikat
  • na zdjęciu grawerton
Powrót na górę strony