Akcje i kampanie społeczne

Prelekcja z miłośnikami jazdy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach i rolkach

W niedzielę na skateparku przy ulicy Wróbla odbyło się otwarcie sezonu. Miłośników jazdy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach oraz rolkach przywitała Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Pani Beata Gałecka. Czekali na nich również policjanci z siemianowickiej drogówki, którzy udzielili im cennych rad dotyczących bezpiecznej jazdy i spędzania wolnego czasu. Spotkanie to wpisało się w ogólnopolską akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Organizatorami "Skatepark session!" był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik", Wydział Kultury i Sportu, Biuro Prasowe Urzędu Miasta oraz Pan Patryk Wolnik, który jest entuzjastą sportów ekstremalnych. Niedzielne wydarzenie było inauguracją sezonu na skateparku przy ulicy Wróbla. Miejsce to przyciąga wielu miłośników jazdy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach i rolkach. Tam właśnie na specjalnych torach młodzież może doskonalić swoje techniki jazdy. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć siemianowickiej drogówki. Policjanci udzielili cennych rad z zakresu przepisów obowiązujacych w ruchu drogowym oraz zachęcili do używania kasków ochronnych i innych akcesoriów, które ochronią nasze kończyny przed kontuzjami i urazami. Zwrócili uwagę młodzieży lubiącej aktywność na swieżym powietrzu na to, aby byli widoczni na drogach. Każdy otrzymał opaski odblaskowe, które rozdawały strażniczki miejskie. Wydarzenie to wpisało się w ogólnopolską akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu".

 

fot. W.Stręk/P.Cwalina/M.Stalmach

  • na zdjęciu policjanci z drogówki z mikrofonem, strażniczki miejskie
  • na zdjęciu policjanci z drogówki, strażniczki miejskie, Zastępca Prezydenta i pracownik MOSIR oraz dzieci na hulajnodze i rowerze
  • zdjęcie grupowe policjantów, strażniczek, pracownika MOSIR, Zastępcy Prezydenta i Patryka Wolnika, w tle dzieci
  • na zdjęciu dziecko robi ewolucję na rowerze
  • na zdjęciu dziecko robi ewolucję na hulajnodze
  • na zdjęciu dziecko robi ewolucję na rowerze
Powrót na górę strony