Akcje i kampanie społeczne

Działania drogówki wymierzone w motocyklistów i rowerzystów

Na celowniku policjantów z siemianowickiej drogówki byli kierujący jednośladami. Działania "Motocykl" odbyły się w niedzielę 21 maja, a trzy dni później ruszyła akcja "Bezpieczny cyklista". Od wczesnych godzin rannych do kontroli w szczególności byli zatrzymywani rowerzyści i motocykliści. Dla niektórych spotkanie z mundurowymi zakończyło się ukaraniem mandatami karnymi za popełnione wykroczenie.

W niedzielny poranek od godziny 6.00 policjanci z drogówki skupili swoją uwagę w szczególności na poruszających się po drogach motycyklistach. Do kontroli drogowej zostało zatrzymanych 4 kierujących motocyklami. Mundurowi sprawdzali uprawnienia kierujących i ich stan trzeźwości oraz stan techniczny motocykli. Zachęcali kierujących do tego, aby używali kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblasków, które spowodują, że staną się widoczni na drodze. Kontrole motocyklistów przebiegły pomyślnie i wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Natomiast w środę na celowniku policjantów w białych czapkach byli rowerzyści. Tych stróże prawa przyłapali na łamaniu przepisów w zakresie jazdy po chodniku albo przejściu dla pieszych. Czterech rowerzystów zostało za to ukaranych mandatami karnymi, a kolejnych czterech pouczonych.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą Kodeks wykroczeń rowerzysta, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu narusza nakaz jazdy wzdłuż po drodze dla pieszych lub przejściu dla pieszych podlega karze grzywny lub karze nagany.

 

  • na zdjęciu radiowóz i rower
Powrót na górę strony