Wiadomości

Szybko i skutecznie

Data publikacji 27.02.2011

Siemianowiccy policjanci otrzymali od Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich trzy urządzenia do szybkiego badania stanu trzeźwości kierujących. „AlcoBlow” - bo o nim mowa, to bardzo czuły automat, który niemal natychmiast pozwala stwierdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też jedzie na „podwójnym gazie”.

Siemianowiccy policjanci otrzymali od Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich trzy urządzenia do szybkiego badania stanu trzeźwości kierujących. „AlcoBlow” -  bo o nim mowa,  to bardzo czuły automat, który niemal natychmiast pozwala stwierdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też jedzie na „podwójnym gazie”.

O wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich w te nowoczesne urządzenia zadbał siemianowicki magistrat, który przekazał je policjantom w ubiegły czwartek. Dzięki nim, mundurowi z siemianowickiej drogówki oraz patrolówki, w bardzo krótkim czasie będą mogli sprawdzić stan trzeźwości kierowcy, bez konieczności wysiadania badanej osoby z pojazdu. Zaletą urządzenia jest to, że nie wymaga użycia kłopotliwych, jednorazowych ustników.  Błyskawiczne automaty pozwolą na badanie setek kierowców, bowiem sprawdzenie jednego kierującego trwa zaledwie kilkanaście sekund. Sprawia to, że zbadanych może zostać o wiele więcej uczestników ruchu drogowego, niż przy użyciu tradycyjnej aparatury. Dzięki urządzeniu policjant może szybko i skutecznie selekcjonować osoby, które mogą być pod wpływem alkoholu. 
 Tak więc „AlcoBlow” będzie stosowany przez patrole drogówki, przede wszystkim do ujawniania i eliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Jedno z urządzeń trafi także do mundurowych z  siemianowickiej patrolówki, którzy również będą wykorzystywać "AlcoBlow"  w codziennej służbie. Jak pokazuje doświadczenie, nie brakuje  policyjnych interwencji, w których zachodzi potrzeba szybkiego i sprawnego  przebadania osób na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci będą mogli pobrać próbkę powietrza nawet od osób, które chcą uniknąć badania bądź są nieprzytomne. 

 

Powrót na górę strony