Wiadomości

VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego

Data publikacji 23.05.2024

Już po raz 8 w Bytomiu odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Są one organizowane, aby uczcić tragiczną śmierć poległego na służbie bytomskiego policjanta. W zawodach udział wzięło 196 biegaczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale, a dla najlepsi odebrali puchary, dyplomy i nagrody. W imprezie biegowej brał udział siemianowicki policjant sierż.szt. Krzysztof Barchański.

2 maja 1992 roku zginął na służbie policjant, starszy sierżant Marek Sienicki, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Został on zastrzelony przez bandytów.
Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego, zorganizowali kolejny raz zawody biegowe imienia tragicznei zmarłego policjanta. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zawody odbyły się na terenie kompleksu „Dolina Bytomki”. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:30. Wystartowało w nim 196 osób, w tym funkcjonariusze, także emerytowani, reprezentujący służby mundurowe z województwa śląskiego, cywile i uczniowie klas mundurowych. W biegu wziął udział Marek Sienicki - syn poległego policjanta. Sygnał do rozpoczęcia biegu został wydany przez przez inspektora Jacka Stelmacha - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

W tej imprezie sportowej wziął udział także policjant z naszej komendy sierż.szt. Krzysztof Barchański, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji. Gratulujemy sportowej pasji i zdrowego trybu życia.

 

  • na zdjęciu Z-ca Komendanta KWP w Katowicach daje sygnał do rozpoczęcia biegu
    fot. KMP Bytom
  • na zdjęciu policjant podczas biegu
  • na zdjęciu policjant podczas biegu
Powrót na górę strony