Wiadomości

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Przedszkolaków

Data publikacji 21.05.2024

Na terenie MDK "Jordan", gdzie mieści się miasteczko ruchu drogowego, został zorganizowany dla reprezentantów wszystkich przedszkoli Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. W jury, które skrupulatnie oceniało wiedzę oraz umiejętności praktyczne, zasiadł także dzielnicowy. Milusińscy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani z tematyki bezpieczeństwa i przepisów w ruchu drogowym. Policyjna maskotka Pies Sznupek złożył maluchom gratulacje i został wyściskany przez uradowane dzieci.

Organizatorem tego konkursu było Przedszkole nr 2 "Tęczowa Dwójeczka". Do rywalizacji stanęły reprezentacje siemianowickich przedszkoli, które zmagały się z zadaniami związanymi z przepisami ruchu drogowego oraz prawidłowym przejechaniem na rowerach trasy w miasteczku ruchu drogowego.
Milusińscy zadbali o swoje bezpieczeństwo, ponieważ jechali z kaskami oraz część w kamizelkach odblaskowych. Pomimo, iż przepisy tego nie nakazują, mundurowi każdorazowo apelują o taką właśnie postawę. W przypadku upadku kask chroni najbardziej unerwioną część naszego ciała, a kamizelka odblaskowa sprawia, że rowerzysta jest bardziej widoczny dla kierujących. Dlatego warto zaopatrzyć się w kask oraz element odblaskowy, wybierając się na przejażdżkę.
Jury w składzie: Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Anna Sobieraj, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Alicja Stysz-Adamska oraz dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich mł.asp. Artur Niedzielski wręczyli każdemu przedszkolakowi dyplom i nagrodę na zajęcie 1 miejsca. A na koniec gratulacje złożył milusińskim również Sznupek, który został przez nich mocno wyściskany.

fot.: organizatorzy turnieju

  • na zdjęciu zdjęcie grupowe z dziećmi
  • na zdjęciu na scenie stoi Jury i Sznupek
  • na zdjęciu dzieci składają znak drogowy
Powrót na górę strony