Wiadomości

Odwiedziny w komendzie

Data publikacji 07.02.2024

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie" siemianowiccy policjanci gościli u siebie dzieci z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczgo "Wzrastanie" w Katowicach. Najmłodsi mieli okazję wysłuchać cennych rad z zakresu codziennego bezpieczeństwa i poruszania się po drogach. Otrzymali książeczki profilaktyczne oraz opaski odblaskowe, które sprawią, że będą widoczni o zmroku dla kierujących. Wielkimi atrakcjami dla dzieci było zobaczenie pomieszczenia dla zatrzymanych i policyjnego sprzętu oraz radiowozu.

Podczas ferii zimowych policjanci odbywają większą ilość spotkań z odpoczywającymi od nauki dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne Ferie". Wszystko po to, aby zimowy wypoczynek przebiegał bezpiecznie i wszyscy cali i zdrowi wrócili do szkół. Tym razem spotkanie odbyło się w siemianowickiej komendzie, gdzie policyjny profilaktyk i policjant z ruchu drogowego przekazali cenne rady, jak bezpiecznie się bawić i poruszać po drodze. Szczególnie zwrócili uwagę na to, aby przechodząc przez pasy ciągle obserwować, co dzieje się na drodze oraz nie używać wtedy telefonu komórkowego.

Mundurowi rozdali opaski odblaskowe i zachęcili do ich noszenia, ponieważ taki mały element odblaskowy zwiększa widoczność pieszego o zmroku na drodze nawet 5-krotnie. Dzieci otrzymały także książeczki profilaktyczne. Każdy z milusińskich miał okazję zobaczyć, jak wyglądają jego odciski linii papilarnych i zatrzymać taką kartę daktyloskopijną na pamiątkę. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas służby oraz wejścia do radiowozu i poczucia się jak prawdziwy stróż prawa.

na zdjęciu laurki-podziękowania od dzieci

  • na zdjęciu policjant trzyma plakat Bezpieczne Ferie przed siedzącymi dziećmi
  • na zdjęciu policjant rozdaje dzieciom książeczki profilaktyczne
  • na zdjeciu policjant ubiera dziecko w sprzęt policyjny tj. kask i tarczę
  • na zdjęciu policjantka robi odciski palców dzieciom
  • na zdjęciu opaska odblaskowa
  • na zdjęciu dzieci stoją z policjantem przy radiowozie
  • na zdjęciu materiały profilaktyczne: książeczki, zakładki
  • na zdjęciu opaski odblaskowe i karty daktyloskopijne
  • na zdjęciu materiały profilaktyczne oraz kask i tarcza policyjna
Powrót na górę strony