Wiadomości

Bezpieczne Ferie na basenie miejskim

Data publikacji 02.02.2024

Siemianowicki profilaktyk mł.asp. Arkadiusz Lasyk wspólnie z prezesem siemianowickiego WOPR Panem Markiem Kuną w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa. Siemianowicka młodzież i dzieci mogą podczas zimowej przerwy od nauki korzystać z najstarszej w Polsce pływalni. Jest to świetny sposób, aby zadbać o zdrowie i poprawić kondycję fizyczną. Mundurowy i ratownik wodny przekazali, jak należy bezpiecznie korzystać z wolnego czasu.

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie" odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Tym razem w najstarszej pływalni w kraju przy ulicy Śniadeckiego mundurowy oraz ratownik wodny spotkali się z dziećmi i młodzieżą, którzy wybrali aktywne spędzanie ferii zimowych. Przekazali oni cenne informacje, między innymi wiedząc o tym, że bardzo często zimą wybierają zabawę na lodzie i śniegu, przypomnieli im, że nigdy nie należy wchodzić na zamarznięte stawy, rzeki, jeziora nawet w największy mróz. Wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Dlatego, jeżeli ktoś ma ochotę pojeździć na łyżwach, niech zawsze wybiera przygotowane do tego lodowiska, a nie zamarznięte akweny. Ratownik pokazał dzieciom, jak należy udzielać pomocy osobie, która wpadła do wody nie narażając własnego życia i zdrowia.

Natomiast policjant zachęcił wszystkich do używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach o zmierzchu. W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stokach" przypomniał o konieczności jazdy w kasku na nartach czy snowbordzie i życzył wszystkim udanego wypoczynku podczas ferii i bezpiecznego powrotu do szkoły.

 

  • na zdjęciu ratownik wodny i mundurowy na basenie z dziećmi
  • na zdjęciu policjant stoi przed dziećmi na basenie
  • na zdjęciu dziecko rzuca koło ratunkowe drugiemu dziecku, które jest wodzie
Powrót na górę strony