Wiadomości

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siemianowicach Śląskich

Data publikacji 26.01.2024

W niedzielę 28 stycznia odbędzie się XXXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników w całym kraju będzie czuwało kilka tysięcy policjantów. W ten dzień również w Siemianowicach Śląskich będzie się działo. Już od godziny 12.00 w Siemianowickim Centrum Kultury przy ul. Niepodległości 45 będzie czekało na Państwa i najmłodszych wiele atrakcji. Jedną z nich będą stanowiska służb mundurowych. Zapraszamy do włączenia się do zbiórki.

na zdjęciu plakat z harmonogramem wydarzenia

W niedzielę 28 stycznia w Siemianowckim Centrum Kultury mieszczącym się przy ulicy Niepodległości 45 odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od 12.00 odbędą się występy i animacje dla najmłodszych, które potrwają do godziny 15.00. Od godziny 16.00 można będzie spotkać się przy stoiskach profilaktycznych z mundurowymi. Czekać na Was będą policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Wtedy również rozpoczną się licytacje, z których pieniądze w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmunologicznych dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do udziału w licytacjach i zasilenia datkami konta zbiórki. Na miejscu będą wolontariusze z puszkami, którzy będą liczyli na Wasze dobre serca. Finał w SCK zakończy się o godzinie 20.00 światełkiem do nieba i pokazem ogni.

na zdjęciu radiowóz Policji i Straży miejskiej a przed nimi napis WOŚ wykonany z akcesoriów do służby strażaków

W ubiegłym roku WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 złotych. 

Powrót na górę strony