Wiadomości

Policjanci spotykają się z wolontariuszami WOŚP

Data publikacji 22.01.2024

W niedzielę 28 stycznia odbędzie się XXXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników w całym kraju będzie czuwało kilka tysięcy policjantów. W tym dniu na ulicach pojawi się zdecydowanie więcej patroli. Aby kwestowanie przebiegało bezpiecznie, siemianowicki policjant spotykał się z wolontariuszami WOŚP i udzielał im cennych wskazówek.

Na tydzień przed 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy siemianowicki policjant spotkał z się młodzieżą, która w dniu finału będzie kwestować datki. Stróż prawa odwiedził młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum". Mundurowy przekazał im cenne rady z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności zwracali uwagę, by miejsca, w których będą się poruszać, były bezpieczne i oświetlone. Zachęcali, by chodzili w grupach, a nie pojedyńczo. Stróże prawa apelowali, aby w sytuacji próby kradzieży puszki pamiętali, że ich zdrowie jest najważniejsze. Gdyby doszo do takiej sytuacji należy niezwłocznie informować służby mundurowe dzwoniąc na numer 112.

Policjanci patrolujący ulice będą zwracali również uwagę na oszustów, którzy mogą próbować podszyć się za wolontariuszy. Pamiętajmy, by sprawdzić zgodność numeru identyfikatora z nalepką na puszce- musi widnieć na niej ten sam numer. Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

na zdjęciu plakat z  WOŚP

Powrót na górę strony