Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 04.09.2023

Zakończenie wakacji nie oznacza dla policjantów końca wytężonej pracy, która zawiązana była z zapewnieniem bezpieczeństwa każdemu podczas letniego wypoczynku. Dzisiaj policjanci pojawili się w pobliżu placówek oświatowych, ponieważ rozpoczął się rok szkolny. To doskonała okazja, aby dzieciom przypomnieć, że w pobliżu drogi oraz na niej należy zachować szczególną ostrożność. Dobrze jest również zadbać o swoją widoczność jako pieszego uczestnika ruchu drogowego.

Już w ostatnim tygodniu wakacji praca policjantów z drogówki ukierunkowana była na sprawdzanie czy w pobliżu placówek oświatowych jest należyte oznakowanie dróg. Dzisiaj natomiast mundurowi kontrolują czy zachowanie kierujących oraz pieszych jest w tych miejscach prawidłowe. Patrole policyjne w pobliżu placówek edukacyjnych sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz badają ich stan trzeźwości. Z uczniami oczekującymi na akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Zachęcali do zadbania o swoją widoczność, szczególnie w porze jesienno-zimowej

Już wkrótce, szczególnie pierwszoklasiści, będą mieli okazję spotkać się w swoich nowych klasach z policjantami z drogówki, którzy przekażą im informacje, jak należy zachować się bezpiecznie na drodze.

  • na zdjęciu policjanci z drogówki rozmawiają z uczniami
  • na zdjęciu policjanci z drogówki stoją z dziećmi- zdjęcie grupowe
  • na zdjęciu policjanci stoją przy oznakowanym przejściu
Powrót na górę strony