Wiadomości

"Paczuszka dla staruszka"- zachęcamy do udziału w świątecznej akcji

Data publikacji 21.11.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji świątecznej akcji "Paczuszka dla Staruszka". Celem akcji jest zebranie paczek ze świątecznymi produktami dla najbardziej potrzebujących seniorów naszego miasta. Wiemy, że obecna sytuacja gospodarcza dla wielu z nas jest trudna, niemniej zachęcamy do włączenia się w akcję i przekazania drobnego upominku, dzięki któremu na twarzy seniorów pojawi się uśmiech a ich świąteczny stół będzie zapełniony.

Już od kilku lat akcja "Paczuszka dla staruszka" cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich. Od początku włączają sie do niej także mundurowi oraz pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. W tym roku ponownie zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja gospodarcza pogorszyła warunki bytowe wielu z Państwa, ale liczymy, że w tym szczególnym czasie, jakim są Święta, wspomożecie i stworzycie chociażby maleńką paczuszkę dla najstarszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Niejednokrotnie jest to dla nich jedyny podarunek, który otrzymają w tym czasie, a pracownicy MOPS-u, którzy roznoszą paczuszki, są jedynymi osobami, które odwiedzą ich w mieszkaniach.

Policjanci i pracownicy komendy mogą dostarczać paczki do Zespołu ds. Nieletnich i Patologii do dnia 5 grudnia. Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc dla najstarszych mieszkańców. Można samodzielnie przygotować paczuszkę bądź dostarczyć artykuły, z których zostanie ona zrobiona.

Powrót na górę strony