Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Data publikacji 31.10.2022

Od piątku wzmożona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy odwiedzają groby bliskich. Jak co roku jest to okres wytężonej pracy dla mundurowych. W rejony cmentarzy, głównych ciągów komunikacyjnych zostały skierowane policyjne patrole po to, aby zapewnić bezpieczeństwo kierującym pojazdami, jak i pieszym. Zmieniono również organizację ruchu odbywającą się przy cmentarzach. W miejscach tych policjanci apelują o czujność i rozdają opaski odblaskowe.

Okres Wszystkich Świętych to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego a dla policjantów okres wytężonej pracy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym pojazdami, jak i pieszym. Na głównych ciągach komunikacyjnych czy drogach prowadzących do cmentarzy policjanci czuwać będą nad płynnością ruchu się tam odbywającego, a w przypadku spowolnień będą regulowali tym ruchem. Pomimo skierowania do służby większej ilości policjantów z pewnością dojdzie do sytuacji, gdzie będą tworzyły się korki. Aby tego uniknąć, można skorzystać z komunikacji miejskiej, która dostosowała rozkłady jazdy tak, aby dotarcie na groby bliskich było sprawniejsze i nie trzeba było się irytować znalezieniem miejsca parkingowego. Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i niepozostawianiu "na chwilę" pojazdów w miejscach, gdzie jest to zabronione. Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy, zostały wprowadzone objazdy. Warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem podróży. Wzmożone kontrole drogowe mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych, do których dochodzi głównie przez przekraczanie prędkości jazdy czy jazdę po wypiciu alkoholu.  Patrole pojawią się szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, gdzie będą bacznie obserwować czy kierujący i piesi przestrzegają obowiązujących przepisów.

Stroże prawa, zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani, będą przyglądać się kieszonkowym złodziejom. W tym szczególnym okresie zadumy apelujemy o czujność i zwrócenie uwagi na torebki, saszetki czy kieszenie w odzieży. Przypominamy o niepozostawianiu wartościowych rzeczy bądź nawet nieprzedstawiających żadnej wartości reklamówek czy toreb w pojazdach. Taki widok tylko kusi złodziei i przysposobi nam kłopotów. Każdego dnia w rejonach cmentarzy policjanci rozdają odblaskowe opaski i zachęcają do ich noszenia. Taki mały element sprawia, że widoczność pieszego zwiększa się nawet 5-krotnie.

Przypominamy, że w okresie Wszystkich Świętych obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu. W dniach: 31 października w godz. 18.00 – 22.00, 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00.

O bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze dbali także wolontariusze "aniołki", którzy w ramach akcji "HeavenWins" rozdawali odblaskowe serduszka, cukierki i karteczki z dobrymi uczynkami.

  • policjantka rozdaje odblaski przy cmentarzu
  • patrol ruchu drogowego stoi z odblaskami przy cmentarzu
  • policjanci rozdają opaski odblaskowe przy cmentarzu
  • policjantka zakłada opaskę odblaskową mężczyźnie
  • policjanci z opaskami odblaskowymi stoją przy cmentarzu
  • policjanci wręczają opaski odblaskowe przy cmentarzu
  • policjant patroluje cmentarz
  • policjanci wręczają opaski odblaskowe przy cmentarzu
  • dzieci przebrane za anioły z odblaskami i koszykiem z cukierkami przy cmentarzu
Powrót na górę strony