Wiadomości

Działania drogówki "Bezpieczny Pieszy" i "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

Data publikacji 25.03.2022

W środę policjanci z drogówki przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy", a następnego dnia z kolei "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcje te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Wobec osób, które łamały przepisy, zastosowano odpowiednie środki prawne.

Środowe działania "Bezpieczny Pieszy" trwały od godziny 8.00 do godziny 16.00. Policjanci z drogówki w rejonie przejść dla pieszych obserwowali zachowania zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Dla nikogo nie było taryfy ulgowej. Piesi, jak i zmotoryzowani, którzy złamali obowiązujace przepisy, zostali ukarani mandatami karnymi oraz pouczeni. 10 kierowców wpadło na zbyt szybkiej jeździe w obrębie przejść dla pieszych, a 2 popełniło inne wykroczenia, które narażały pieszych na niebezpieczeństwo. Za te wykroczenia 11 kierowców otrzymało mandaty karne a 1 pouczenie. Natomiast wszyscy piesi przemierzali swoją trasę przechodząc w miejscach niedozwolonych. Tylko 2 z nich policjanci pouczyli, a reszta otrzymała mandaty.

Z kolei w czwartek drogówka prowadziła działania o innej nazwie, ale ich cel był tożsamy z akcją "Bezpieczny Pieszy". Na celowniku znowy byli piesi i kierujący. Policjanci bacznie przyglądali się ich relacjom na drogach. I tym razem wykroczeniem dominującym wśród pieszych było niedostosowanie prędkości jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci odnotowali 23 takie przypadki, za które wszysycy otrzymali mandaty karne. Piesi w tym dniu byli bardziej zdysycyplinowani i popełnili 3 wykroczenia polegające na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym. Spotkanie ze stróżami prawa zakończyli z blankietami madatów karnych.

Powrót na górę strony