Wiadomości

W niedzielę 3 października utrudnienia w ruchu

Data publikacji 29.09.2021

3 października w niedzielę ulicami naszego miasta pobiegną uczestnicy XIII Silesia Marathon. W godzinach od 9.25 do 13.45 czasowo z ruchu zostaną wyłączone okolice przy ulicach: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi oraz Katowickiej oraz będą utrudnienia w komunikacji miejskiej. Po przemierzeniu tej trasy maraton wbiegnie do Parku Śląskiego. Planując przemieszczanie się w tym dniu po mieście, prosimy o uwzględnienie utrudnień oraz zaleceń sanitarnych.

Już w niedzielę 3 października rusza XIII Silesia Marathon. O bezpieczeństwo kibiców i uczestników tego biegu ulicznego zadbają policjanci, strażnicy miejscy, strażacy z OSP oraz wolontariusze. Start Ultramarathonu rozpoczyna się o godzinie 7.30 , a bieg główny rusza o godzinie 8.00 z Katowic, a następnie przebiega przez Mysłowice, Katowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów. Trasa biegu w naszym mieście przebiegać będzie następującymi ulicami od strony Katowic: Mysłowicką, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi i Katowicką. W związku z powyższym od około godziny 9.25 do 13.45 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej. W celu zminimalizowania utrudnień, po ustaleniach z Policją na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej zostanie wydzielony pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ulica Leśna. Policjanci będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Prosimy o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tą sportową imprezę.

Powrót na górę strony