Wiadomości

„77. TOUR DE POLOGNE" - Uwaga na utrudnienia w ruchu !

Data publikacji 30.07.2020

W dniu 5 sierpnia ulicami Siemianowic przebiegać będzie trasa I etapu 77. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, których zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu oraz prowadzić peleton przez nasze miasto. W związku z organizacją imprezy „77. Tour de Pologne" nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym od godziny 16.10 do 17.20.

Już 5 sierpnia w środę na drogi naszego miasta zostaną skierowane wzmożone siły policyjnych patroli oraz służb wspomagających pracę mundurowych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo kibicom i zawodnikom podczas I etapu 77. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2020. Kolarze wjadą od strony Katowic ulicą Mysłowicką i ulicami Powstańców, Śląską, Staszica, Kapicy, Niepodległości, Wróblewskiego,Telewizyjną przez Aleję Korfantego dostaną się do Katowic. W związku z powyższym od około godziny 16.10 do 17.20 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej.

Prosimy o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tę sportową imprezę.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia sanitarne związane z COVID-19 zachęcamy do kibicowania i śledzenia relacji z Tour de Pologne w mediach.