Cykl spotkań dzielnicowych ze społeczeństwem
Od początku maja siemianowiccy dzielnicowi odbyli w swoich rejonach służbowych po kilka spotkań z mieszkańcami bądź pracownikami różnego rodzaju instytucji. Podczas nich wysłuchali opinii dotyczących bezpieczeństwa w podległych im rejonach służbowych. Każde spotkanie ze społeczeństwem poszerza wiedzę dzielnicowego o oczekiwaniach, jakie mają uczestnicy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uzyskane w ten sposób informacje są uwzględnianie w planach priorytetowych dzielnicowego.
Nowa formuła pracy dzielnicowego ujęta w programie "Dzielnicowy bliżej nas" zakłada odciążenie dzielnicowych z innych obowiązków na rzecz współpracy ze społeczeństwem. Często coś co z pozoru wydaje się błahe czy nieistotne może przerodzić się w problem, który utrudnia prawidłowe funkcjonowanie społeczności lokalnej. Dzielnicowi niejednokrotnie porównywani są do "lekarzy pierwszego kontaktu". Ich rola jest dokładnie taka sama. Pacjenta, który we wczesnej fazie swojej niewydolności zgłosi się do lekarza, można uratować i mu pomóc. Dzielnicowy jak żaden inny mundurowy zna charakter swojego rejonu i mieszkańców. W pierwszej połowie maja dzielnicowi odwiedzili między innymi Bibliotekę Miejską przy Alei Sportowców, Zespół Szkół nr 1 oraz poszczególne oddziały administracji mieszkaniowych.
Podczas spotkań dzielnicowi zachęcali do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", dzięki której można w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z danym dzielnicowym. Dzięki aplikacji znajdziemy również najbliższą jednostkę Policji i dojedziemy do wskazanego miejsca.
Nowym narzędziem wykorzystywanym w pracy mundurowych jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy kto zauważy niepokojące go zjawisko w danym miejscu, może je zaznaczyć na mapie, co spowoduje natychmiastowe sprawdzenie przesłanej informacji przez stróżow prawa. W ten sposób niemalże każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo, do czego zachęcają właśnie dzielnicowy podczas spotkań.