Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Podsumowanie "Bezpiecznego Weekendu"

Data publikacji 18.04.2017

Wczoraj o 22.00 zakończyła się prowadzona na drogach całego naszego województwa akcja "Bezpieczny Weekend". O bezpieczeństwo podróżujących w Siemianowicach Śląskich od piątku dbało 96 policjantów wpieranych również przez strażników miejskich. Liczne kontrole trzeźwości pokazały, że na naszych drogach jeżdżą odpowiedzialni kierowcy. W ręce stróżów prawa wpadł jedynie rowerzysta, który jechał na rowerze po uprzednim wypiciu alkoholu. Przez 4 dni wzmożonych działań odnotowano jedynie 3 kolizje.

W trwającej od piątku do poniedziałku do 22.00  akcji "Bezpieczny Weekend" udział brało 33 policjantów z drogówki, których wspierali mundurowi z prewencji oraz strażnicy miejscy. Wzmożone działania mundurowych skierowane były na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w tym szczególnym okresie świątecznym. Policjanci na siemianowickich drogach nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a jedynie 3 kolizje. Wylegitymowali ponad 120 osób. Wobec 48 pieszych i kierujących zastosowali środki prawne za popełnione przez nich wykroczenia drogowe. Najczęściej ujawnianym wykroczeniem wśród kierujących było niestosowanie przez nich lub pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz fotelików do przewozu milusińskich. Standardowo natomiast piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdarzały się także sytuacje, że stróże prawa zatrzymywali dowody rejestracyjne lub uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podczas działań policjanci z drogówki wręczali kierującym ulotki wydane przez MSWiA, w których zawarto podstawowe informacje na temat aplikacji "Moja Komenda" oraz interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki mapie można anonimowo zaznaczyć zauważony w danym miejscu problem, co spowoduje każdorazowe sprawdzenie tej informacji przez Policję. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia są podejmowane stosowne czynności, aby dane zagrożenia zminimalizować bądź wykluczyć.

Tak wyglądały działania "Bezpieczny Weekend" w naszym mieście.

Powrót na górę strony