RUCH DROGOWY

Policjanci zabezpieczali XXIV Bieg Korfantego

Mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi, ochotniczą strażą pożarną oraz uczniami klas policyjnych, dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców XXIV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego. Ponad 1200 zawodników rozpoczęło bieg spod Pomnika Wojciecha Korfantego w Katowicach. Meta znajdowała się w okolicy pomnika patrona imprezy, przy Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich.

Ponad dwudziestu policjantów zabezpieczało siemianowicki odcinek trasy XXIV Biegu Korfantego. W zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy i kibicom, stróżów prawa wspierali strażnicy miejscy, wolontariusze ochotniczej straży pożarnej oraz uczniowie klas policyjnych z I LO im. J. Śniadeckiego. Trasa biegu podzielona była na dwa odcinki. Rozpoczynała się w Katowicach, przed Pomnikiem Wojciecha Korfantego, a kończyła w Siemianowicach Śląskich, także w pobliżu pomnika patronu biegu. W zawodach wzięło udział około 1200 biegaczy, którzy poruszali się ulicami Katowicką, Staszica, Śląską, Parkową. Na Alei Sportowców, gdzie zlokalizowana była meta, na zawodników czekali nie tylko kibice, ale i pamiątkowe medale. W biegu udział wzięło również trzech policjantów z siemianowickiej komendy. Gratulujemy im sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu. Dziękujemy kierowcom i pieszym za wzorową postawę i cierpliwość, jaką okazali w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony